STUŽKOVÁ


Milí Maturanti! Každý piatok a sobotu stužková s Vami! Takto vyfullované termíny už vyše 7 rokov. Je to pre mňa svojím spôsobom vďaka, za dlhoročné úsilie ukázať, že sa stužkové slávnosti dajú fotiť originálne, že sa dá na nich zachytiť, či zrealizovať viac, ako len počas oficiálnych častí. Stužkové slávnosti fotím s obrovským nadšením, čo vidno aj na mojom energetickom a spontánnom vystupovaní. Rád Vám ako fotograf poradím a dám tipy, aby Vaša stužková stála za to. fotograf stužková

Generálka a prípravy

Na stužkovú slávnosť nechodím polhodinku pred začiatkom,  ale vždy začínam fotiť už od samotnej generálky, keď ešte Vy (študenti) nie ste v stresovom vypätí, elegantne oblečení a v pohodovej náladičke, tým pádom vzniká množstvo skvelých originálnych záberov. Postupne nafotím výzdobu sály, príchod rodičov a učiteľov, uvítanie a usádzanie. Ako fotograf sa snažím nie len o strojené fotografie ale aj o originálne momentky.

Stužková slávnosť

Počas oficiálného zahájenia stužkovej slávnosti nafotím nástup študentov. Nasleduje slávnostné pripínanie stužiek, kde si dávam záležať, aby každý študent mal zachytených niekoľko záberov z tohto stužkového okamihu. Počas rodičovského, učiteľského a stužkárskeho tanca sa snažím aktívne obehnúť celý tanečný parket, každý párik odfotiť nie len z diaľky, ale aj z blízka a tak vytvoriť originálnu spomienkovú fotografiu každému páru. Samozrejmosťou je nafotenie polnočného nástupu, zapálenie sviečky a všetkých oficiálnych častí, ako polnočný súd, či ďakovanie triednemu učiteľovi.

Fotografovanie v salóniku

Vždy si vyhradím časový priestor, väčšinou po druhom tanečnom kole a postupne nafotím každému študentovi spoločnú fotografiu s rodičmi, stužkármi, či skupinkové fotografie. Ponúkam aj tlač fotografických záberov priamo na stužkovej slávnosti. Taktiež mám vo svojej výbave polaroidový fotoaparát, vďaka ktorému Vám Vaša spomienka padne z foťáku priamo do rúk.

Program a tanečná zábava, free time

Fotím vždy celý program, všetky scénky a momenty z programu, ktorý ste si pre rodičov a učiteľov pripravili. Čo sa týka fotografických záberov z tanečných kôl, fotím veľa momentiek z parketu a taktiež nechýbajú fotografické zábery z inkriminovaného zákulisia. V prípade väčšieho percenta v žile študentov, tieto inkriminované zábery odovzdávam študentom zvlášť na usb kľúči. Veď stužkovú slávnosť by si rodičia mali pozerať v tom slušnejšom prevedení, čo poviete ?;)

Viac mojích prác nájdete aj v úvodnej stránke, prípadne na instagrame.

Fotograf na stužkovú slávnosť, stužková

Stužková fotograf, fotograf na stužkovú

 stužková, fotografie, fotograf na stužkovú, stužková slávnosť

stužková, fotografie, fotograf na stužkovú, stužková slávnosť

 stužková, fotografie, fotograf na stužkovú, stužková slávnosť

stužková, fotografie, fotograf na stužkovú, stužková slávnosť