Zavolajte miOveriť termín

SVADBA


Ahoj! Volám sa Peter Stas a som umelecký svadobný fotograf. Priateľský, usmievavý, ľudský. Nie je pre mňa nič krajšieho, ako možnosť dokumentovať príbeh dvoch zamilovaných ľudí. S pokorou, no zároveň fotografickou vášňou zachytávam Vaše zaľúbené príbehy od roku 2010. Fotím svadby v rámci celého Slovenska a Česka. Pozri si moje portfólio a ak cítiš spojenie s mojou prácou, ozvi sa mi. Ak ťa zaujíma priebeh svadobného dňa, spísal som nižšie krátke zhrnutie.

Prípravy nevesty a ženícha
Začínam častokrát v doobedňajších hodinách, kedže prípravy počas svadobného dňa majú svoju jedinečnú atmosféru.  Už od rána je možné zachytiť množstvo skvelých okamihov počas príprav – líčenie, upravovanie, obliekanie, detaily oblečenia, rôzne doplnky pripadne výzdobu domu. Potom nastupujú zvyky: dobíjanie sa do domu nevesty, pílenie dreva, odpytávačky a iné zvyky, ktoré sa uskutočnia. Následuje spoločný presun do kostola.

Obrad
Počas obradu nafotím príchod nevesty a ženícha, atmosféru v chráme, rodičov, hostí, obrúčky, príhovory, celý obrad a v závere spoločné vykročenie mladomanželov z chrámu spolu s kňazom. Po ukončení obradu zachytávam každý moment gratulácií a odovzdávaní darov mladomanželom. Na záver sa dohodneme na spoločnej fotografii. V prípade vhodných podmienok ju zrealizujeme priamo pred chrámom. Samozrejmosťou je tiež nafotenie mladomanželských fotografií v koči, trabante či inom mladomanželskom fáričku.

Svadobná hostina
Na svadobnú hostinu sa snažím prísť skôr, ako dorazí svadobný rad áut. Nafotím si stolovanie a výzdobu sály. Po príchode mladomanželov zachytím zvyky pred sálou: rozbíjanie taniera, zametanie, usádzanie nevesty a ženícha, rodiny a hostí. Zo svadobnej hostiny vzniká množstvo záberov, fotím všetky zvyky, program, mladomanželský tanec, voľnú zábavu, spoločné fotenie a všetko, čo k tomu patrí. Z dlhoročných skúseností viem, že jedinečných okamihov počas tohto večera je až až a preto urobím množstvo originálnych záberov, ktoré zväčnia Váš deň navždy! Bude mi cťou, ak sa rozhodnete pre moje služby.