Z

Za spoluprácou so svadobným fotografom je toho oveľa viac, než len podpísanie zmluvy a oznámenia, kde a kedy sa má dostaviť.Vzhľadom na množstvo detailov a premiestňovania sa počas svadobného dňa, vám dobre informovaný a dobre technicky vybavený fotograf môže veľmi pomôcť k tomu, aby svadobný deň prebehol úplne hladko pre vás ako svadobčanov a taktiež pre fotografa a vy dostanete fotky, ktoré budete milovať.

Pozrite si moje svadobné práce

Tu je pár rád, čo môžete pripraviť vopred:

Svadobné pozvánky

  • svadobné pozvánky posielate vašim hosťom, môžu ale pomôcť aj fotografovi, aj dostane možnosť nahliadnuť do príprav…najmä, ak chystáte napr. tematicky ladenú svadbu. (vintage, vidiecku atď.) Ak fotografovi pošlete svadobné oznámenie vopred, má možnosť ho dobre nafotiť a zahrnúť to do vášho svadobného albumu pri fotení detailov. Počas svadby sa už k pozvánke nedostane.

Na detailoch záleží

  • majte všetky detaily a drobnosti, ktoré chcete, aby nafotil, na jednom mieste. V deň svadby je už každý v pokluse a dávať tieto veci na jedno miesto, alebo každú chvíľu mu nosiť niečo nové bude zdržovať aj vás, aj fotografa. Čas príprav je najvhodnejší pre fotografa na to, aby nafotil všetky drobnosti. lepšia organizácia znamená menej stresu a vyrušovania pre vás. (dajte si obrúčky, prstene, náušnice, náhrdelník, vlasové svadobné ozdoby, manžetové gombíky atď. na jedno miesto)
  • Svadobný fotograf príhovor

    Príhovor na svadbe nemôže chýbať, svadobné prípravy

Organizácia ľudí

  • požiadajte niekoho z priateľov o to, aby vám pomohol pri organizácii ľudí pri spoločných portrétoch. rodinné fotografie vám dajú zabrať najmä, ak máte rozvetvenú rodinu. keďže fotograf nemal šancu stretnúť vašu tetu, strýka, starých rodičov atď., veľmi pomôže, ak bude mať po ruke niekoho, kto pozná ľudí na svadbe a pomôže mu pri vytváraní skupiniek pri spoločnom fotení. najlepšie je, ak budete mať pripravený zoznam hostí po skupinkách, v ktorých ich chcete mať nafotených. Takto fotenie prebehne rýchlo a hladko.

Zladenie prestávky

  • Ak fotograf zabezpečíte jedlo, uistite sa, že ho bude mať v čase, keď jete aj vy, aby náhodou nezmeškal dôležité udalosti, ktoré chcete mať na fotkách. (najmä ak jedlo pre fotografa a hudobníkov je v inej miestnosti, než kde ste vy a svadobčania) Zároveň má šancu v tom čase dobíjať batérie do bleskov a fotoaparátu, vymeniť pamäťové karty atď a to v čase, kedy sa nič vhodné k foteniu nedeje.

Harmonogram a kontakty

  • poskytnite mu zoznam ľudí, ktorí sa podieľajú na organizácii svadby. (kto je zodpovedný za kvetinovú výzdobu, torty, hudbu, catering, výzdoba atď…). Toto je kľúčové najmä pre tie páry, ktoré by chceli mať svoju svadbu uverejnenú v časopise, alebo na blogu/webe. Váš svadobný deň je zložený zo všetkých týchto detailov a tí, ktorí sa na ňom podieľali a odviedli dobrú prácu, si zaslúžia byť ocenení. Všetci pracovali na tom, aby vašej predstave o svadbe vdýchli život. Ak váš fotograf poskytne fotografie na publikáciu časopisu alebo svadobnému webu (za podmienky, že vy s tým budete súhlasiť), bude musieť do popisu uviesť všetkých, ktorý sa na tvorbe podieľali a tak ich prácu budú môcť vidieť aj iní ľudia a bude inšpiráciou pre iné páry do budúcnosti.
svadobny fotograf

Svadobné portréty v blízkosti Spišského hradu

Na záver ešte jedna rada:

Označte vášho svadobného fotografa pri fotografiách, ak ich budete publikovať na sociálnych sieťach. Možno vám to príde zbytočné, ale mnoho ďalších párov si nájde svojho fotografa práve takýmto spôsobom. Pre fotografa sú tieto referencie veľmi prínosné. Či už je to na facebooku, instagrame, twitteri atď, označte fotografa na svojich svadobných fotografiách. Opýtajte sa ho, akým spôsobom ho uviesť pri fotografiách. Bude si to vážiť.