P

Postrehy od profesionálky z brandže, prípravy na svadbu nesmú chýbať

1. TVOJA SVADBA

Bod číslo jedna. Je to TVOJA svadba – možno ešte trochu aj tvojho nastavajúceho 😀 …ale určite nie svadba tvojich či jeho rodičov – urob si ju teda podľa SEBA. Pfúúú, bolo to drsné, ale zvládli sme to.

2. PLÁNOVANIE

V prípade, že svadbu plánuješ mať v sobotu – ozaj, v tomto prípade je lepšie čiastočne bod jedna ignorovať a súhlasiť s rodičmi aspoň v tom, že nebude vo štvrtok – NEZABUDNI plánovať aspoň 12 mesiacov vopred. Tie najlepšie dátumy a miesta môžu byť rýchlo FUČ. A pozor! …už aj piatky bývajú v tých lepších sálach obsadené. A ty chceš mať tu svoju, no nie? Prípravy na svadbu by si rozhodne nemal zanedbať

3. ULTIMÁTNY GUESTLIST

Obklopte sa ľuďmi – opäť čiastočná ignorácia bodu číslo jedna, no v tomto prípade je zase dobré nechať priestor na vyjadrenie sa aj partnerovi – na ktorých vám naozaj záleží. Tí vám urobia na svadbe lepšiu atmošku, než zo slušnosti pozvaná rodina z ôsmeho kolena či teta s ujom z Hornej Dolnej, ktorých ste videli naposledy pred možno, nooo aj toľkými, ehmmm…rokmi.

Prípravy na svadbu pre Vás

Prípravy na svadbu musia byť

4. BUDGET

Keď na to nemáš – veď ani ja na to nemám – neobjednávaj limuzínu a balón s fotogafom, ktorý to bude brať zo vzduchu. Ani nerob svadbu/svadbovicu/veselku ako David Backham s Victoriou a radšej v parádnej atmoške a skromnejších priestoroch, urob párty ako nič! (rozumej párty z ktorej prví ľudia, vrátane tvojich a jeho starých rodičov, budú odchádzať o druhej ráno …a ostatní pôjdu rovno na rannú omšu ;). Hlavne take it easy. Prípravy na svadbu ti môžu ušetriť neskoršie nervové zrútenie.

Prípravy na svadbu pre Vás

Prípravy na svadbu pre Vás

5. (ne)ZHODY

A teraz vážne. …teda to len v prípade, že by si si myslela, že som doteraz nebola. Máte problém s partnerom spoločne sa zhodnúť? V prvom rade mu treba vysvetliť, že by ste sa nemali báť zlé nápady zahodiť …ak nepochopí, hlavne POKOJ – naozaj! Hádok v manželstve zažijete ešte habadej 😉 takže urob kompromis raz ty, raz partner a všetko bude super 🙂

6, POMOC Z VONKA

Tento bod sa ťa asi netýka, ale veď nie každý má na plánovanie čas. Ak si nevieš vybrať, veci zrealizovať, nemáš čas a aj tak chceš, aby všetko bolo tip-top, nemaj strach zo svadobnej agentúry. Dnes ich je na Slovensku véľa… aj tých kriejtif, aj tých šikovných 🙂 A niekedy majú lepšie nápady ako kytice z krepového papiera. Rady zbieraj od každého kto robil prípravy na svadbu. Zapisuj, trieď a vyberaj tie NAJLEPŠIE.

Prípravy na svadbu podľa predstáv

Prípravy na svadbu podľa predstáv a hlavne bez stresov

7. DJ/ŽIVÁ HUDBA

TOP TOPOV alebo RADA NA NEZAPLATENIE. Kvalitný DJ sa NEpreveruje odporúčaním! Je naozaj potrebné zažiť ho, toho DJ-a, na vlastnej koži. Na takom labilnejšom púšťačovi hudby stroskotala už nejedna veselica. Toto sa stalo na 80% (číslo nie je overené štatistickým úradom ani iným ministerstvom na pečiatky, ale vlastnou empirickou skúsenosťou) svadbách. To isté platí aj pri živej hudbe. Radšej raz zažiť, než stokrát z rozprávania počuť. Pozrite si moje fotografické práce.

8. NENECHAJ SA ODRADIŤ

Každý má iné očakávania  – to určite vieš, však si nie hlúpa – nikdy nevyhovieš všetkým, tak si s tým prestaň lámať hlavu, pokojne spi a najmä sa prípravami zabávaj. Nenápadne sa tak vraciam k bodu číslo jedna. Ale keď si tak trpezlivá, zaslúžiš si.

Prípravy na svadbu podľa predstáv

Prípravy na svadbu podľa predstáv

9. ČO SO SEBOU A NA SEBA

Nevesta = stredobod pozornosti! (Už som to spomínala pár krát, ale však opakovanie je matka…) Ako si zariadiť prípravy na svadbu podľa predstáv? Alebo inak, najdôležitejšia súčasť svadby, ktorá nesmie chýbať (iba že by si sa inšpirovala Juliou Roberts). Nahoď sa jak pani! Nezanedbaj prípravy na svadbu !

Cíť sa super a hlavne!!! V prípade, že si berieš šaty z požičovne, vezmi si tie, ktoré ti naozaj sadnú, hodia sa k tvojej postave a žiadne “veď mám čas, do svadby ešte schudnem” v tomto prípade NEPLATÍ.

Pri tých všetkých prípravách nebudeš mať čas myslieť na to, že musíš dákym zázrakom schudnúť o trilión gramov, aby si sa dostala svojich do šiat. Je to totálna totálka, ktorá ťa zbytočne vystresuje a vezme ti kus energie. Takže ešte raz: Šaty ako uliate. Make up – niekedy menej je viac a účes – v jednoduchosti je krása.

V tomto neexperimentuj až príliš – bude ti lepšie, keď sa budeš cítiť v pohode a prirodzene, než keď v tento deň na sebe vyskúšaš všetky výdobytky krásy a počas svadby budeš čakať, kedy sa ti odlepia mihalnice, či odpadne obrí príčesok s lokňami, či iné mužov potešujúce okamihy. Prípravy na svadbu sú aj o skúšaní. Všetko si vopred vyskúšaj a daj si na seba len to, čo ti nebráni v prirodzenom pohybe, veď svadbu si chceš užiť naplno, či?