S

Svadobné šaty

Svadobné šaty sú oveľa teplejšie, ako si vôbec myslíte. Luxusné šaty častokrát obsahujú krinolíny, korzety, obruby, hodvábne podšívky a čipky. A všetky tieto vrstvy tvoria vynikajúcu izoláciu vášho tela. V zime tým dobrým smerom, v lete tým zlým. Nie nadarmo má väčšina svadobných salónov s ponukou šiat klímu nastavenú ako v chladničke. To preto, aby vám pri ich výbere bolo čo najpohodlnejšie. Ale predstavte si, že sa v tých šatách budete fotiť v auguste kdesi na slnku. Výsledkom je nielen prehriatie organizmu, ale v krajom prípade aj zapareniny a odreniny.

Svadobné šaty nepodceňujte

Poctivý výber svadobných šiat je dôležitý. Svadobné šaty pre Vás

Dlhá vlečka vs. krátka vlečka

Pravdou je, že dlhé vlečky vyzerajú na fotkách krajšie. Na druhej strane fotiť sa vo vinohradoch s dlhou vlečkou znamená, že si ju dosť zašpiníte a bude sa zachytávať na kríčkoch, tráve a kamienkoch. Alternatívou je pri chôdzi si vlečku chytiť do rúk a chodiť tak. To ale zasa znamená, že si veľmi obmedzíte možnosti fotenia pri nepózovanej chôdzi a pod.

Aby som to zhrnul, tak dlhú vlečku by som odporučil skôr na fotenie v „civilizovanejšom“ prostredí – v interiéri, na rovnej ceste, na terase, nádvorí apod. Ak sa chcete fotiť v lese, v horách, vo vinohradoch a iných dramatických miestach, pamätajte na to, že dlhá vlečka môže skomplikovať život vám aj svadobnému fotografovi.

Svadobný fotograf hostina

Svadobný fotograf hostina, hostia, svadobné šaty

Natočte si obliekanie šiat

Ďalší tip ako ušetriť čas a nervy v svadobný deň je natočiť si obliekanie svadobných šiat priamo v salóne. Týka sa to predovšetkým komplikovanejších šiat. Predavačky vám ich oblečú, lebo poznajú všetky triky, ale je možné, že v svadobný deň budete so šatami doslova bojovať. Svadobné šaty môžu byť boj!

Dobrým riešením je aj zobrať do svadobného salónu toho, kto vám v svadobný deň bude šaty obliekať. Či už je to mama, kamarátka, alebo sestra. Naučí sa ako sa šaty obliekajú a v svadobný deň nebude problém.

Vyberte si dlhý závoj

Fotky s dlhým závojom sú fakt cool, a vy sa navyše so závojom budete možno cítiť viac ako nevesta. Závoj môže byť krátky, len taký aby prekryl tvár nevesty, ale oveľa krajšie fotky vznikajú s dlhým, kľudne aj 3-metrovým závojom. Navyše závoj môže byť použitý v množstve fotografických variácií nielen pri fotení portrétov nevesty, ale aj celého páru.

Jeseň, zima, leto

Ak máte svadbu v zime, je možné, že si vyberáte šaty už v lete. A vtedy vás ani nenapadne myslite na to, že v svadobný deň môže byť sychravo, alebo naozaj zima. Pamätajte na to a pribaľte si na fotenie teplú bundu a termosku teplého čaju. Na samotnú fotku sa môžete vyzliecť do samotných šiat, ale všetko presúvanie okolo absolvujete v teple bundy.